Rozwijane menu na podstawie profilki.pl

16.09.2015


Jak pewnie zauważyliście na większości blogów można zobaczyć drop down menu czyli menu rozwijane. Nikogo nie dziwi czemu taka forma menu staje się popularna - wiadomo, można zmieścić więcej kategorii, bez tworzenia 20 statycznych stron. Dzięki rozwijanemu menu wszystko wygląda bardziej estetycznie.

Nie każdy zna HTML oraz CSS. Nie każdy wie gdzie jaki kod wkleić i co zrobić aby dostosować dane menu pod siebie. Nie każdy lubi grzebać w kodzie. Strona profilki.pl wychodzi takim osobom na przeciw, ponieważ daje nam możliwość stworzenia takiego menu za pomocą paru kliknięć. W dzisiejszej instrukcji pokaże Wam jak takie menu zrobić.

1. Wchodzimy na profilki.pl i szukamy "menu rozwijane", klikamy w dany kwadracik.

2. Przeszliśmy na stronę tworzenia menu. Mamy już pokazane gdzie zacząć, a na dole mamy poszczególne style, kolory, opcje zaawansowane i położenie.3. Po kliknięciu na "+" pojawi nam się drugie okno, które musimy uzupełnić.4. Stworzyliśmy stronę rozwijaną, więc teraz będziemy dodawać do niej podkategorie.
W ten sam sposób dodajemy każdą następną podkategorię.

4a. Rozwijana podkategoria. Generator menu daje nam możliwość, aby podkategoria również się rozwijała. Efekt będzie tak jak u mnie w menu kategorie - instrukcje - blogowe, graficzne.
5. Kolory.


I - Tło menu
II - Kolor ramki
III - Kolor tekstu
IV - Kolor tekstu po najechaniu myszką
V - Tło po najechaniu myszką
VI - Tło rozwijanej części menu
VII - Kolor ramki, rozwijanej części menu
VIII - Kolor tekstu, rozwijanej części menu
IX -  Kolor tekstu, rozwijanej części menu po najechaniu myszką
X - Tło, rozwijanej części menu po najechaniu myszką

6. Opcje zaawansowane.7.  Na koniec wybieramy położenie, jeśli nie chcemy aby na dole naszego menu widniał napis "profilki.pl", to odhaczamy "pozostawić podpis?", a na koniec klikamy "zrobione".


Po kliknięciu "zrobione" pokażą nam się dwa małe okienka, które umożliwiają wstawienie menu na bloga. Klikamy "weź kod" lub "dodaj na blogspot". Wybierając pierwszą opcje, instalacja gadżetu będzie wyglądać tak:  układ - dodaj gadżet - HTML/JavaScript. Wybierając drugą opcje, zostaniemy od razu przeniesieni do układu bloggera wcześniej wybierając z listy blog, na którym ma być umieszczony nasz gadżet.


PS. Cały czas możecie zadawać pytania do FAQ

19 komentarzy:

 1. Super instrukcja. Kiedys uzywałam tego menu. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. natalia20041989 .16 września 2015 18:54

  Podziwiam Cię za precyzję wszystkich Twoich instrukcji, na pewno sa pomocne wielu osobom:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szaaaacun :D Ja (Angelika) na pewno bym tego nie ogarnęła xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam to menu na swoim blogu i jestem mega zadowolona:) Fajna instrukcja, przydatna bardzo. Ja chcę swoje zaktualizować i chciałam sobie przypomnieć jak to się robiło:)

  OdpowiedzUsuń
 5. studioloftblog.pl17 września 2015 15:51

  wlaśnie zainstalowałam menu, dzięki za instrukację. Mogę prosić o info jak teraz podpiąć danego posta pod określona przeze mnie kategorie? Wiem jak to zrobić w przypadku tworzenia menu na bloggerze ( wpisujac linki etykiet ) jednak męczę się z pół dnia nad tym I nie wiem jak podpiąć posty pod zrobione na profilkach menu :( będę wdzięczna za pomoc

  OdpowiedzUsuń
 6. http://blonparia.blogspot.com/2014/03/kategorie-wygladajace-jak-strony.html#.VfraqtLtmko do punktu 4 skorzystaj z tej instrukcji. Dalej postępuj tak jak opisałam powyżej czyli klikając na "+" tworzysz nową stronę i w adresie URL wklejasz skopiowany adres URL kategorii.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam taką nadzieje, że są pomocne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. studioloftblog.pl18 września 2015 09:16

  Dzięki za pomoc, jednak ta instrukcja tyczy się dopisania postów pod kategorie które zostały stworzone przez gadżet strony a ja nie mam tego gadżetu wogóle. Zrobilam menu rozwijane z profilki.pl i u mnie to menu zapisane jest w gadżetach nie jako strona tylko jako html, zobacz proszę w załączniku jak to u mnie wygląda. Szukałam już chyba wszędzie i już nie wiem jak mam podpiąć posty pod kategorie więc mam "puste" menu. :(

  OdpowiedzUsuń
 9. świetny i mega przydatny post! Super wszystko wyjaśniłaś, bardzo przejrzyście <3

  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam pewnie problem, nie wiem czym może być spowodowany. Otóż nie rozwijają mi się "rozwijana część menu". Na profilkach w podglądzie niby wszystko jest okej, ale kiedy dodaję kod na bloga przestaje "działać".
  Podejrzewasz jaki może być tego powód? :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Z jakiego szablonu korzystasz? Awesome inc. (Rewelacja) czy Simple (Prosty)?

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak myślałam. Na Awesome inc. nie działa ten kod, ani inny kod na rozwijane menu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ostatnio pół dnia się męczyłam żeby zrobić menu za pośrednictwem tej strony właśnie, a kiedy mi się udało, zorientowałam się, że za nic w świecie nie potrafię podpiąć do danej kategorii postów, które znajdują się na stronie głównej. Mam ładne, rozwijane menu a nie mogę z niego korzystać, bo nie wiem jak. Nie mam pojęcia, w jaki sposób mogłabym to ogarnąć zakładkami, bo tego menu nie da się w żaden sposób edytować, kiedy klikam na edycję, wyświetla mi się jedynie kod html... Pomocy!

  OdpowiedzUsuń
 14. Etykietami, nie zakładkami.

  OdpowiedzUsuń
 15. Odezwij się do mnie na maila

  OdpowiedzUsuń
 16. podoba mi się, ale jak zrobić aby to menu było pod nagłówkiem a nie nad ? Bo gdziekolwiek tego w układzie nie ustawie wyświetla mi się nad ;( z góry dziękuje za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 17. To trzeba ustawić własnie w układzie - gadżet trzeba przenieść w odpowiednie miejsce. Tak ciężko jest mi cokolwiek pomóc jak nie mam linku do bloga.

  OdpowiedzUsuń

- Komentarze takie jak: spam, obserwacja za obserwacje, prośby o klikanie w banery etc. zostają usuwane - ZAPAMIĘTAJ! MÓJ BLOG TO NIE TABLICA OGŁOSZEŃ
- Uznaje tylko konstruktywną krytykę
- Każdy komentarz to motywacja dla mnie.
- Weryfikacja obrazkowa wyłączona

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia