Retusz twarzy w Photoscape

22.08.2015


W ostatnim wpisie dotyczącym PhotoScape wspomniałam Wam, że odkurzam stare tematy, które kiedyś poruszałam z dziewczynami po przez maile. Jeden z nich dotyczył retuszu twarzy, ponieważ dziewczyny nie posiadały Photoshopa, a z GIMPem miały problem, więc pozostawał tylko PhotoScape, który jest łatwy w obsłudze, przejrzysty i wszystko co trzeba możemy uzyskać po przez jedno kliknięcie.

Większość z nas myśli, że w takim prostym programie do obróbki zdjęć retusz jest niemożliwy, ale nic bardziej mylnego! Jest możliwy, może nie uzyskamy efektu wow jak przy użyciu Photoshopa czy GIMPa, ale efekt tak czy inaczej jest zadowalający, jeśli chodzi o prosty retusz jak np. wygładzenie skóry, pozbycie się niedoskonałości.

1. Usuwanie niedoskonałości. Otwieramy Photoscape - wybieramy edytor - wybieramy zdjęcie do retuszu - przechodzimy do Tools i w tej zakładce wybieramy opcje Clone Stamp. Pod Tools mamy możliwe do wyboru wielkości naszego stempla.


2. Po najechaniu na zdjęcie widzimy plusik w kółeczku. Klikamy nim obok "czystej" skóry koło naszej niedoskonałości i klikamy na naszą skazę, którą chcemy usunąć.


2a. Możemy sobie pomóc używając lupek pod zdjęciem.


2b. Przesuwając kwadracik zaznaczony poniżej, zmieniamy nasz widok pod lupą.


3. Wybieramy teraz opcje pieprzyk i rozjaśniamy wszystkie widoczne pieprzyki.


4. Wybieramy teraz effect brush, a następnie inteligentne rozmycie (wygładzanie skóry). Wybieramy rozmiar naszego pędzla i "malujemy" po naszej twarzy.5. Znowu wybieramy effect brush, a następnie przyciemnij. Wybieramy rozmiar naszego pędzla i przyciemniamy nasze rzęsy.6. Wybieramy effect brush, a następnie pogłęb, wybieramy rozmiar naszego pędzla i poprawiamy kolor naszych ust.7. Zapisujemy nasze zdjęcie. Efekt końcowy:


14 komentarzy:

 1. nie podoba mi sie, te rozmycie kojarzy mi sie z blurem w photoshopie i tym, jak kiedys go (nie)umiejetnie wykorzystywalam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo, że efekt nie będzie taki sam jak retusz w Photoshopie czy GIMPie, gdzie wszystkie rozmycia itd. można odpowiednio ustawić, ale jeśli ktoś nie ma PSa albo ma problem z opanowaniem GIMPa, to jest to jakaś alternatywa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ten program, a nigdy nie używałam do tego (tylko do zmniejszania i zwiększania zdjęć:D).

  OdpowiedzUsuń
 4. Aktualnie do obróbki używam Gimpa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Photoscape dużo przydatnych opcji w sobie kryje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No właśnie...a ja kompletnie o nich nie wiedziałam. Chętnie dowiem się o pozostałych tajemnicach tego programu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubimy ten program za jego prostotę właśnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubie Photoscapa wlasnie za prostote. Pozdrawiam serdecznie beata

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie dzięki temu ma tyle zwolenników :)

  OdpowiedzUsuń
 10. natalia20041989 .24 sierpnia 2015 12:29

  Nigdy nie obrabiałam fotek twarzy, ale świetnie to opisałaś, wydaje się proste:)

  OdpowiedzUsuń
 11. O, no proszę :) ja, jeśli szybko chcę coś zretuszować, używam Picassy - wystarczą dwa kliknięcia. A w Photoscape robię całą resztę :D


  www.dowhatyoulovepl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

- Komentarze takie jak: spam, obserwacja za obserwacje, prośby o klikanie w banery etc. zostają usuwane - ZAPAMIĘTAJ! MÓJ BLOG TO NIE TABLICA OGŁOSZEŃ
- Uznaje tylko konstruktywną krytykę
- Każdy komentarz to motywacja dla mnie.
- Weryfikacja obrazkowa wyłączona

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia