Jak wstawić baner do wpisu lub podstrony + wyniki ankiety

01.05.2015


Przy wpisie o tym jak uporządkować swojego bloga, wspomniałam o banerach w kolumnie bocznej, które mniej lub bardziej psują szatę graficzną naszego bloga. Wspomniałam też o innym sposobie na to aby nasze banery jakoś się prezentowały, mianowicie dopasować wszystkie do jednakowej wielkości, ale nie o tym teraz mowa. W dzisiejszym wpisie chce wam pokazać jak taki baner wstawić do wpisu lub podstrony - tutorial krótki, ale mam nadzieję, że przyda się niektórym z was.

Jak wstawić baner?

Jeśli chcemy mieć ładny, podlinkowany baner to potrzebujemy oczywiście kodu. Bez kodu nie pójdziemy dalej. Kod dla naszego baneru będzie prezentował się tak:

<a href="LINK DO STRONY"/><img src="LINK DO OBRAZKA (BANERU) "/></a>

Kiedy już odpowiednio uzupełnimy kod, w moim przypadku wygląda on tak:

<a href="http://blonparia.blogspot.com/"/><img src="http://i1291.photobucket.com/albums/b555/parma9/wiosenny%20baner_zpsr5dnyp1s.png"/></a>

przechodzimy do naszego wpisu lub do podstrony i wstawiamy nasz kod. Jak to zrobić dowiecie się z instrukcji poniżej.

1. Wchodzimy w strony/posty - edytuj 


2. Pod ostatnią linijką tekstu klikamy enter, co pozwoli nam przejść do kolejnej linijki i klikamy na HTML


3. Pod tekstem pojawi nam się <br /> pod tym wklejamy nasz skopiowany i uzupełniony kod.
4. Klikamy na Nowy post, pod tekstem wyświetli się nasz baner, klikamy na niego, następnie wybieramy wyrównania - wyrównaj do środka i aktualizuj.
5. Nasz baner widnieje już we wpisie lub w podstronie.

Wyniki ankiety

Pamiętacie, że całkiem niedawno mogliście wypełnić ankietę dotyczącą mojego bloga. Za dużo osób nie wzięło udziału w ankiecie, bo tylko 12. Postanowiłam, że wyniki tej ankiety zaprezentuje w tym wpisie aby nie był tak bardzo krótki.

1. Płeć. Okazuje się, że czytelnikami tego bloga są...same kobiety.2. Twój przedział wiekowy to:. Okazuje się, że najwięcej osób, które czyta tego bloga ma poniżej 18 lat. Tylko 3 osoby są czytelnikami w moim przedziale wiekowym.


3. Mieszkasz w. Tutaj jest rozłożone wszystko po równo.4. Twoje wykształcenie to:. No tutaj były różne odpowiedzi. Pięciu moich czytelników, właśnie skończyło podstawówkę. Jednak nie wiem czy tutaj nie jest błąd statystyczny, ponieważ 9 osób zaznaczyło, że ma poniżej 18 lat, a kolejna piątka w tym pytaniu zaznaczyła, że ma wykształcenie średnie. Czyli dwie osoby siłą rzeczy nie mogą mieć wykształcenie średniego.


5. Czytelnikiem bloga jesteś:. Bardzo mnie ucieszył fakt, że jeden czytelnik jest ze mną od samego początku. Większość osób czyta bloga od kilku miesięcy.


6. Uważasz, że wpisy pojawiają się:. Większość zaznaczyła odpowiedzi "Jest w sam raz" tylko jedna osoba uważa, że powinnam wpisy pisać częściej niż 3 razy w tygodniu.


7. Najczęściej czytane przez Ciebie tematy to:. Na pierwszym miejscu znajdują się tematy związane z tutorialami bloggerowymi, drugie miejsce to tutoriale graficzne, a trzecie porady i DIY.


8. Jakie tematy chciałbyś/chciałabyś przeczytać na bogu:. Poniżej przedstawiam wam jakie padły propozycje:

Recenzje - Recenzje czego? Kosmetyków? Książek? Filmów? Jeśli chodzi o recenzje kosmetyków to niestety nie do mnie z tym. Moimi jedynymi kosmetykami są szampon, mydło, krem, balsam do ust oraz specjalna maść dla alergików, które dostaje się na receptę, więc wątpię aby kogoś to interesowało, a po za tym ja od tematów urodowych trzymam się z daleka - to nie jest tematyka dla mojego bloga. Jeśli chodzi o recenzje książek i filmów, owszem czytam dużo i dużo filmów oglądam, nawet kiedyś ze dwie recenzje się pojawiły, ale niestety nie było dużego zainteresowania, a ja stwierdziłam, że pisanie jakichkolwiek recenzji nie jest dla mnie.

O blogach - Znowu mało sprecyzowana propozycja. Jeśli chodzi o recenzje poszczególnych blogów, to również nie do mnie z tym. Nie będę oceniać czyiś blogów, nie pasjonuje mnie to. Są inni, którzy zrobią to z wielką chęcią.

Więcej porad - da się zrobić.

Tematyczne posty - Zauważyłam na niektórych blogach, że do postów tematycznych zalicza się różnego typu tagi "co mam w swojej torebce" lub "co mam na swoim Iphonie". Wybaczcie, ale uważam, że na takie posty to już jestem za stara - to po pierwsze. Po drugie, pozwolicie, że zawartość mojej torebki będzie dla was tajemnicą. Nie rozumiem co jest ciekawego we wpisie, w którym się pokazuje swoje szpargały w torebce. Po trzecie, nie mam Iphona, także post o moim cudownym Iphonie (który posiada to wszystko co inne Iphony) się nie pojawi. Na tego typu wpisy, również uważam, że jestem za stara i nie potrzebne to nikomu do szczęścia. Naprawdę, nie lubię się chwalić. Tak na marginesie to posty, które znajdziecie w zakładce "styl życia" to też są wpisy tematyczne. Możecie sobie poczytać np. o medytacji.

Haul - No ta propozycja rozwaliła mnie na łopatki. Nie wiem czy zauważyliście, ale to nie jest blog typowo lifestylowy, gdzie znajdziecie posty z moich zakupów (swoją drogą, również nie wiem po co to komu potrzebne) lub wpisy kosmetyczne. Nie interesuje mnie moda i uroda - wybaczcie. Na zakupy chodzę wtedy kiedy jest mi coś naprawdę potrzebne i zazwyczaj chodzę do sklepów jeździeckich lub plastycznych, ewentualnie do tych ze sprzętem AGD i RTV.

Design DIY - Proszę bardzo, w zakładce Tutoriale - Tutoriale blogowe jest obecnie 22 instrukcje dotyczące designu. Liczba cały czas rośnie.

Więcej tutoriali, CSS - W każdym tygodniu możesz znaleźć jeden lub dwa nowe tutoriale.

Jeździectwo i inne pasje - Niedługo pojawią się kolejne wpisy związane z jeździectwem. Inne pasje? Proszę bardzo tak jak już wspomniałam w każdym tygodniu pojawia się jakiś post związany z tutorialami (CSS/HTML), porady, DIY  i wiele innych. Cały blog to zgromadzenie moich pasji.

Więcej porad dotyczących bloga, jak go prowadzić, jak zdobywać czytelników itd. - Popracuje nad zakładką "porady" jak będę miała więcej czasu.

Jedna osoba, napisała, że podoba jej się to co dodaje i wszystko przeczyta - dziękuję, miło mi ;)

9. Uważasz, że mój kontakt z czytelnikiem jest:. Tylko dwie osoby zaznaczyły, że mogło by być lepiej. Jeśli nie dostaliście odpowiedzi na swoje pytanie zadane np. w komentarzu, to sprawdźcie czy aby na pewno. Blogger oferuje opcje subskrybcji komentarzy, która umożliwi wam to, że nie zgubicie danego wątku i będziecie informowani o tym, że otrzymaliście odpowiedź. Jeśli chcecie mieć większą pewność na odpowiedź to napiszcie na maila, czasem wiadomość może nie dojść, ale jak nie otrzymacie odpowiedzi w przeciągu doby (a pocztę sprawdzam parę razy dziennie) to napiszcie wiadomość jeszcze raz.


10. Czy jest coś co Ci się nie podoba na blogu? 4 osoby zaznaczyły, że tak, jednak tylko jedna osoba napisała, że nie podoba jej się wygląd bloga.


11. Uważasz, że wpisy są:. Większość zaznaczyła, że są w sam raz, jedna osoba, że są za krótkie i jedna, że za długie.
6 komentarzy:

 1. Chyba nie wypełniłam tej ankiety, byłabym jedyna osobą w wieku 26 lat:P

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz 21 lat? ;o Wyglądasz na 16! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, mam 21 lat ;) To są jakieś postępy, ostatnio słyszę cały czas, że wyglądam na 14-15 lat ;p

   Usuń
  2. Haha dokładnie też na początku myślałam, że jesteś młodsza, a tu moja rówieśniczka :)

   Usuń
  3. Haha, każdego szokuje swoim wiekiem, a to wszystko przez to, że wyglądam jak gówniarz - jak szłam zapisywać się na studia, to chyba z 5 razy sprawdzali moje dokumenty :)

   Usuń

- Komentarze takie jak: spam, obserwacja za obserwacje, prośby o klikanie w banery etc. zostają usuwane - ZAPAMIĘTAJ! MÓJ BLOG TO NIE TABLICA OGŁOSZEŃ
- Uznaje tylko konstruktywną krytykę
- Każdy komentarz to motywacja dla mnie.
- Weryfikacja obrazkowa wyłączona

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia